Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Paprykarz wegański

Paprykarz wegański

Składniki:

  • 1 szklanka kaszy jaglanej
  • 2 ząbki czosnku
  • 2 cebule
  • 2 duże marchwie
  • 1 pietruszka
  • kawałek selera
  • przyprawy: majeranek, sól, pieprz, papryka słodka
  • przecier pomidorowy

wszystkie warzywa ścieramy na tarce (grube oczka)
na oleju podsmażamy cebulkę, czosnek. Po 5 minutach dokładamy resztę warzyw i tak dusimy wszystko razem przez 15 min. Dodajemy ugotowaną kaszę jaglaną, następnie przyprawy do smaku( jedynie papryki dajemy ok 20g). Na końcu dodajemy przecier pomidorowy. Wszystko dokładnie mieszamy.
Blendujemy. Ja lubię jak czuć teksturę kaszy i warzyw, więc nie miksuję na gładką masę.

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.