Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Jogurtowa panna cotta z galaretką i marakują

Jogurtowa panna cotta z galaretką i marakują

Składniki

- 2 kubki jogurtu z kokosa bez cukru

- 2 łyżeczki miodu

- 1 łyżeczka pasty waniliowej/ może byc również ekstrakt z wanilii lub laska wanilii

- 2 łyżeczki agaru lub 2 listki żelatyny

Warstwę jogurtową przygotuj najlepiej wieczorem. Jogurt przełóż do garnka, podgrzej ( nie zagotuj) delikatnie- tak, żeby był ciepły. Dodaj miód i wanilię. Jeśli używasz żelatyny w listkach to namocz ją wcześniej w zimnej wodzie, a następnie delikatnie podgrzej. Rozpuszczoną dodaj do jogurtu.

Wersja z agarem:

Agar rozpuść w niewielkiej ilości ciepłej wody ( dokładnie wymieszaj) , dodaj do jogurtu .

 

Przelej jogurt do szklanki 

Odstaw na noc do lodówki, aby dobrze stężał

Ja moje szklaki umieściłam w pudełku, podpartym szmatką, dzięki temu uzyskałam taki kształt panna cotty

 

 

Galaretka

- ulubiony sok

- agar/ żelatyna

 

Postępuj podobnie jak w przypadku jogurtu. Podgrzej sok i dodaj żelatyny lub agaru. Ostudź i wylej na dobrze stężały jogurt

 

Plus marakuja

Nasiona marakui wyłóż na stężałą galaretkę

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.