Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Zupa krem z topinabura i batata

Zupa krem z topinabura i batata

Zupa krem z topinamburu i batata:

-5-6 bulw topinamburu
- jeden większy batat
- 1 cebula
- 3 ząbki czosnku
- 3/4 szklanki ugotowanej ciecierzycy
- 1 l bulionu jarzynowego
- 2 łyżki oliwy
W garnku umieść oliwę, podsmaż. Dodaj cebulę i przeciśnięty przez prasę czosnek. Podsmaż. Dodaj obrane i pokrojone bulwy topinamburu, cieciorkę oraz batat. Zalej bulionem i gotuj do miękkości.
Całość zmiksuj na gładki krem. Możesz podawać z grzankami i kleksem jogurtu naturalnego.

 

Kcal 514

T16g

W81g

Bł17g

B15g

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.