Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Mleko sezamowe

Mleko sezamowe

Składniki

  • 1 szklanka sezamu
  • 4szklanki wody
  • łyżeczka pasty waniliowej
  • 2 łyżki miodu/syropu klonowego/syropu z agawy
  • szczypta soli
  • 5 daktyli
  • 1łyżeczka oleju kokosowego ( rozpuszczony) lub innego roślinnego oleju

 

sezam moczymy przez całą noc. Następnego dnia przecedzamy sezam. Umieszczamy go w naczyniu miksującym, dodajemy wodę i pozostałe składniki. Miksujemy na maksymalnych obrotach do uzyskania gładkiej masy i przelewamy przez sito. Ponieważ mleko ma charakterystyczny smak chałwy lub tahini( jak wolisz ;P) to ja  wymieszałam moje mleko sezamowe przed podaniem z mlekiem ryżowym.

 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.