Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Domowe kokosowe batoniki

Domowe kokosowe batoniki

Składniki:

  • Wiórki kokosowe 200 g
  • Miód / syrop z agawy/ syrop klonowy 2 łyżeczki
  • Mleko kokosowe ( to z puszki ) 180 ml- koniecznie schłodzone
  • Masło lub olej kokosowy 2 łyzki
  • Gorzka czekolada 200g
  • 1 łyżeczka pink pitai
  • 1 łyżeczka blue spiruliny 

Wiórki kokosowe, miód, mleko kokosowe i masło umieść w misie miksera i wymieszaj dokładnie. Podziel składniki na 2 lub 3 części- to zależy ile kolorów będziesz chciała stworzyć i dodaj do każdej części po 1 łyżeczce pink pitai i blue spiruliny.

Odłóż masę na 30 minut do lodówki, następnie wyjmij ją i uformuj batony. Odłóż ponownie na godzinę do lodówki.

Czekoladę rozpuść i zamocz w niej batoniki.

Smacznego !

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.