Dietetyka Pediatryczna logo Dietetyka Pediatryczna

Zdrowie kształtuje się w dzieciństwie

Domowa Tortilla

Domowa Tortilla

Składniki

2 szklanki mąki pszennej typ 00 

1/2 łyżeczki soli

 3 łyżki oliwy z oliwek extra virgin

2/3 szklanki gorącej wody

 

 

 

W misce umieść mąkę, sol i olej. Delikatnie zamieszaj składniki

Dodaj gorącą wodę, mieszaj drewnianą łyżką

Połącz wszystkie składniki i uformuj z nich kulę

Włóż ją do worka foliowego i odstaw na 40 minut

Po tym czasie podziel ciasto na 10-14 kawałków

Posyp blat mąką i kolejno rozwałkowuj ciasto na bardzo cieniutkie placki

Rozgrzej patelnię, nakładaj pojedyńczo placki. Każdy smaż około 30- 40 sekund z jednej strony i przewróć na drugą. Tortilla zacznie rosnąć i pojawią się na niej charakterystyczne bąbelki.

 

Aby łatwiej było zwinąć tortillę z nadzieniem usmażoną tortillę trzymaj przez pewnien czas zwinięte w wilgotną ściereczkę.

 

 


 

O nas


Witamy Was. Tu Ania i Kasia, i to my tworzymy tę stronę. Pasjonuje nas medycyna żywieniowa, głównie żywienie dziecka w zdrowiu i chorobie. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej i jak najzdrowiej. Stąd też dzielimy się z wami wiedzą zdobytą podczas studiów z zakresu dietetyki pediatrycznej. Interesuje nas tylko najnowsza i sprawdzona wiedza oparta na faktach. Staramy się być na bieżąco z postępem nauk medycznych, a nasze artykuły piszemy zgodnie z tzw. 'evidence-based medicine'. Skupiamy się na przekazywaniu rzetelnej wiedzy, zdrowych, rozsądnych dietach, zapobiegających alergiom, chorobom autoimmunizacyjnym, onkologicznym, czy tak powszechnym chorobom metabolicznym. Pomagamy rodzicom zrozumieć, jak poprzez prawidłowe odżywianie można zapewnić dzieciom zdrowe dorastanie, zwiększyć odporność, wpłynąć na prawidłowy rozwój intelektualny i fizyczny. Dziecko zasługuje na szczęśliwą przyszłość, którą przede wszystkim daje zdrowie, a MY chcemy wam w tym pomóc. Zostańcie z nam na dłużej. Zapraszamy również do naszej poradni online.

Współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny, dietetyki i zdrowego odżywiania

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.